A134

PROJEKT WNĘTRZ DOMU NA SKOS. DĄBROWA GÓRNICZA

W „domu na skos” w Dąbrowie Górniczej, oprócz bryły budynku mieliśmy przyjemność zaprojektować strefę wejściową oraz kuchnię z jadalnią i salonem.

Przedpokój domu na skos ma niewątpliwie intrygujący charakter, podłużne pomieszczenie zostaje dodatkowo przedłużone optycznie poprzez lustro zajmujące całą ścianę. Szafa w odcieniu ciemnego drewna została zaokrąglona na końcu, ponadto na ścianie i drzwiach zastosowano metaliczne płyty o wybarwieniu szczotkowanej miedzi, które są nietuzinkowym rozwiązaniem i motywem przewodnim projektu. Po drugiej stronie znalazły się lamele i nastrojowa tapeta nawiązująca do okolicy Pogorii.

W kuchni odnajdziemy szafki z miedzianej płyty, wysoką zabudowę z ciemnego drewna, a także blat w rdzawym wybarwieniu. Nad wyspą kuchenną i stołem pojawiają się subtelne szklane lampy przypominające bańki mydlane, nadają lekkości wnętrzu wypełnionemu wieloma surowymi elementami, takimi jak stoły z drewnianymi blatami o nieregularnych krawędziach. Na ścianie z TV powtórzono obecny w przedpokoju motyw lameli drewnianych na metalicznym tle.  W wiszących szafkach na książki oraz witrynie na zakończeniu jednego boku kuchni sięgnięto po szkło ornamentowe flutes – subtelny i wyrafinowany detal. Z salonu poprzez przeszklenie widać korytarz z wejściami do sypialni, umieszczono w nim tapetę z leśnym motywem.

KATEGORIA: WNĘTRZE DOMU
LOKALIZACJA: DĄBROWA GÓRNICZA
INWESTOR: PRYWATNY
POWIERZCHNIA: 
ROK: 2023
AUTOR: PRZEMYSŁAW BRYMERSKI
WSPÓŁPRACA: JUSTYNA MOTYKA