A079

PROJEKT WNĘTRZ DOMU JEDNORODZINNEGO. CZELADŹ

W domu w Czeladzi zaprojektowano salon z wygodną kuchnią w kształcie litery U, którego jedno ramie stanowi wyspę. Część z niej podniesiono, tak by utworzyć barek, przy którym przyjemnie je się śniadanie lub dyskutuje z osobą, która właśnie gotuje. To rozwiązanie, tak znakomicie łączące domowników, tworzy zarazem wyraźną wizualną granicę między przestrzenią do przygotowania posiłków a salonem – za barkiem można ukryć panujący czasem w kuchni rozgardiasz.

W salonie architekt przyjął nowoczesny tektoniczny koncept. Obniżenie sufitu nad stołem jadalnianym przechodzi w nadwieszoną szafkę z wyciętymi wnękami wykończonymi drewnem i przeznaczonymi na ekspozycję różnych przedmiotów. Pod spodem z kolei poprowadzono pas szafek rozciągający się na całą długość pomieszczenia. Ciemna ściana za TV stanowi wyraźne odcięcie. W oknach od strony kuchni umieszczono ramy drewniane, które nawiązują do wnęk w wiszącej szafce oraz wykończenia wysokiego kubiku kuchni.

Salon prezentujemy także w drugim wariancie kolorystycznym.

Łazienki łączą czerń i biel z tropikalnymi motywami. W większej łazience umieszczono zarówno wannę jak i prysznic walk-in. W strefie prysznica zastosowano wodoodporną tapetę z motywem liści, a wanna znalazła się na wydzielonym czarną barwą podeście pasującym do szafki pod umywalką i reszty zabudowy.

KATEGORIA: WNĘTRZA DOMU JEDNORODZINNEGO
LOKALIZACJA: CZELADŹ
INWESTOR: PRYWATNY
POWIERZCHNIA: 
ROK: 2019
AUTOR: PRZEMYSŁAW BRYMERSKI