A080

PROJEKT WNĘTRZ GABINETU STOMATOLOGICZNEGO. BĘDZIN

Rolą architekta jest poszukiwanie rozwiązań projektowych, które najbardziej odpowiadają klientowi i odnoszą się do jego indywidualności. W projekcie gabinetu stomatologicznego w Będzinie postanowiono zaproponować zaoblone ściany, które nadały wnętrzu interesującą płynną dynamikę.

W recepcji pionowy rytm nadają drewniane lamele. Ladę wizualnie przedłużono na ścianę, tworząc horyzontalny pas. W strefie poczekalni zapewniono miejsce na powieszenie kurtek, zaprojektowano meble obite czarną skórą oraz subtelne metalowe stoliki ze szklanymi blatami. Uwagę zwracają tapety z delikatnym linearnym wzorem, który głównie wydaje się być wertykalny, jednak poziome linie wyraźnie prowadzą wzrok po zaobleniach, podobną rolę spełniają czarne listwy przypodłogowe oraz poziomy pas na ścianie z grafiką przedstawiającą uzębienie. Dla równowagi, drzwi do gabinetów dentystycznych zaprojektowano wertykalnie z naświetlami, tak by obejmowały całą  wysokość pomieszczenia.   

W gabinetach zastosowano zindywidualizowane czarno-białe tapety z odrobina koloru dobranego do obicia foteli stomatologicznych. Łazienka przystosowana dla osób niepełnosprawnych łączy granat i biel w zróżnicowanych fakturach.

KATEGORIA: WNĘTRZA GABINETU STOMATOLOGICZNEGO
LOKALIZACJA: BEDZIN
INWESTOR: PRYWATNY
POWIERZCHNIA: 
ROK: 2021
AUTOR: PRZEMYSŁAW BRYMERSKI