A125

PROJEKT WNĘTRZ MIESZKANIA C39. SOSNOWIEC

Jeden z projektów wnętrz kilku niewielkich mieszkań na wynajem w Sosnowcu, w których postawiono na różnorodność stylu przy zachowaniu jak najlepszej funkcjonalności i dużej uniwersalności.

Głównym bohaterem w tym mieszkaniu jest kontrast i ukryta w nim energia.

W przedpokoju jedna ściana jest biała i pusta, przeciwległa zapełniona – pomalowana częściowo na kolor ciemny szary, wykończona dwoma lustrami z podświetleniem Led, czarną szafką na buty oraz drewnianym panelem z wieszakami.

W kuchni elegancka ciemna szarość kontrastuje z ciepłym odcieniem drewna na blacie i w wykończeniu ściany, które dynamicznie owija się wokół szafek wiszących i wspina po boku wysokiej zabudowy. Położone na podłodze płytki z czarno-białym patchworkowym wzorem stanowią także interesujący akcent.

W salonie tapeta z żurawiami przywołuje echa Dalekiego Wschodu, zapewniając uczucie równowagi i spokoju, mimo subtelnej dynamiki rysunku. Wystrój stanowią proste meble o delikatnych i lekkich formach w przypadku stołu krzeseł czy stolika kawowego i kontrastujące z nimi pełne i bardziej masywne kształty szafki pod TV czy kanapy.

Podczas projektowania łazienki sięgnięto po surowość płytek imitujących beton i zestawiono je z drewnem i patchworkowym wzorem.

KATEGORIA: WNĘTRZE MIESZKANIA
LOKALIZACJA: SOSNOWIEC
INWESTOR: PRYWATNY
POWIERZCHNIA: 
ROK: 2022
AUTOR: PRZEMYSŁAW BRYMERSKI
WSPÓŁPRACA: JUSTYNA MOTYKA