A099

PROJEKT WNĘTRZ MIESZKANIA. DĄBROWA GÓRNICZA

Wnętrze tego małego mieszkania w Dąbrowie Górniczej jest eleganckie i minimalistyczne. Zaprojektowana dla dwóch osób przestrzeń miała być spokojna i uporządkowana bez otwartych szafek i regałów, za to z lustrami dającymi wrażenie przestronności.

Kuchnia z sąsiadującą z nią ścianą z ukrytymi drzwiami do łazienki tworzą jedną czarną bryłę przeciętą białym pasem heksagonalnych płytek. Drugim przewodnim kolorem jest intensywny granat pojawiający się na tapicerce kanapy i jednym z krzeseł. Tło dla TV stanowi ściana z tynku dekoracyjnego betonowego. Dla ocieplenia pomieszczenia dobrano drewniany blat w kuchni oraz przewidziano elementy drewna w pozostałych meblach.

W sypialni główną rolę gra turkusowe tapicerowane łóżko zestawione z tajemniczą abstrakcyjną tapetą. Akcentem jest krzesło w pudowym różu. Szafa zajmująca całą ścianę została zamaskowana poprzez przesuwne szklane fronty.

Na uwagę zasługuje mała czarno-biała łazienka z delikatnym arabeskowym wzorem pod prysznicem i podświetlanym od spodu lustrem. W dużej szafie z czarnej płyty meblowej ukryto wolnostojącą pralkę oraz zapewniono wiele miejsca na przechowywanie.

KATEGORIA: WNĘTRZA MIESZKANIA
LOKALIZACJA: DĄBROWA GÓRNICZA
INWESTOR: PRYWATNY
POWIERZCHNIA: 46 m2
ROK: 2020
AUTOR: PRZEMYSŁAW BRYMERSKI