A115

PROJEKT WNĘTRZ DOMU W LESIE. SOSNOWIEC

Projekt wnętrz domu w lesie w Sosnowcu musiał być wyjątkowy. Klientowi zależało, by w nowoczesnej bryle budynku pojawiły się elementy stylu glamour takie jak kryształowy żyrandol w przedpokoju, panele układane w jodełkę francuską, złota armatura w łazience czy pikowana sofa. Ogólny wyraz wnętrza miał być jednak nowoczesny, dlatego m.in. w strefie kuchni znalazł się mikrocement.

Paletę kolorów tworzą: szarości, biel, czerń, złoto, drewno oraz butelkowa zieleń, która dodaje nieco ekstrawagancji, a także nawiązuje do leśnego otoczenia domu.

W przedpokoju uwagę przyciąga żyrandol oraz gra dwóch luster, z których jedno ukryto we wnęce z szafką na drobne rzeczy. Po wejściu do strefy dziennej natrafiamy na przestronną kuchnię otwartą na ogród z intrygującą białą wyspą z blatami ze spieku imitującego marmur oraz szklanym stołem ze złotymi nogami. Strefę jadalni zaakcentowano nowoczesną lampą ze złotymi kulistymi kloszami. Ściana z kominkiem i TV w salonie została z kolei zaprojektowana ze złożenia prostych form: pionowej sylwetki obudowy kominka i podświetlonego horyzontalnego panelu z dekorem szarego kamienia umieszczonego na tle drewnianych lameli. Łazienkę podzielono na dwie części białymi i czarnymi płytkami z żyłowaniem, dobrano złotą armaturę oraz finezyjną lampę nad lustrem.

KATEGORIA: WNĘTRZE DOMU
LOKALIZACJA: SOSNOWIEC
INWESTOR: PRYWATNY
POWIERZCHNIA: 
ROK: 2022
AUTOR: PRZEMYSŁAW BRYMERSKI
WSPÓŁPRACA: JUSTYNA MOTYKA