A089

PROJEKT WNĘTRZ DOMU JEDNORODZINNEGO. SOSNOWIEC

Podczas projektowania wnętrz domu w Sosnowcu inwestorowi zależało na dość wyraźnym ograniczeniu ilości barw. Spośród aranżowanych pomieszczeń: kuchni, salonu, przedpokoju, łazienki gości, łazienki rodziców i łazienki dzieci i sypialni jedynie w dwóch ostatnich pojawia się kolor.

Z szarego przedpokoju wchodzi się do przestronnego wnętrza, w którym uwagę przyciąga duża lampa z miedzianym środkiem klosza. Formy są nowoczesne, minimalistyczne, przykładowo hokery to walce z ciemnego drewna. W kuchni umieszczono wolnostojącą lodówkę wpisaną w zabudowę, w której ukryto także wejście do spiżarni zlokalizowanej pod schodami. W części salonu zaprojektowano regał na całą wysokość pomieszczenia, który łączy się z poziomym pasem szafek zakończonym kominkiem.

Na parterze zaproponowano czarną łazienkę z płytkami ze skalistą fakturą. Z kolei w łazience rodziców na piętrze szarą zabudowę meblową i białe ściany uzupełniono o czarne heksagonalne płytki z białymi liniami. W końcu, w łazience dzieci wydzielono strefę suchą z umywalką i toaletą różowym pasem, przechodzącym z mebli na ściany i sufit, oraz strefę kąpieli wyznaczoną przez płytki z kolorowym wzorem lastryko.

Do sypialni dobrano dwie niebieskie chmurne tapety i zaprojektowano białe i szare meble. Umieszczono tu także dwa lustra.

KATEGORIA: WNĘTRZA DOMU JEDNORODZINNEGO
LOKALIZACJA: SOSNOWIEC
INWESTOR: PRYWATNY
POWIERZCHNIA: 
ROK: 2020
AUTOR: PRZEMYSŁAW BRYMERSKI