A125

PROJEKT WNĘTRZ MIESZKANIA C21. SOSNOWIEC

Jeden z projektów wnętrz kilku niewielkich mieszkań na wynajem w Sosnowcu, w których postawiono na różnorodność stylu przy zachowaniu jak najlepszej funkcjonalności i dużej uniwersalności.

W tym projekcie architekt dążył do wykreowania we wnętrzu skandynawskiego klimatu opartego o naturalne, bimorficzne kształty.

Na podłodze znalazły się panele z wykończeniem drewnianym. Wybrane ściany pomalowano na przytłumiony oliwkowy kolor. Zbliżony odcień mają fronty zabudowy kuchennej, przy czym do górnych szafek dobrano dekor drewniany. Białe blaty współgrają z płytkami lastryko na ścianie. Te same płytki pojawiają się też w łazience dla zachowania spójności pomieszczeń.

W salonie znalazły się drewniane lamele oraz lustro powiększające przestrzeń, odbijające światło i otoczenie za oknem. Przytulny motyw białej cegły zagościł na ścianie przeznaczonej pod TV.  Dobrano meble w dominujących odcieniach jasnego drewna, o prostej formie. Blaty są okrągłe, sofa w kolorze soczystej zieleni i tapicerowane krzesła mają opływowy kształt.  Zastosowanie dużej ilości różnych tkanin dodatkowo zmiękcza wnętrze. Kolory i formy sprzyjają skojarzeniom z naturą.

KATEGORIA: WNĘTRZE MIESZKANIA
LOKALIZACJA: SOSNOWIEC
INWESTOR: PRYWATNY
POWIERZCHNIA: 
ROK: 2022
AUTOR: PRZEMYSŁAW BRYMERSKI
WSPÓŁPRACA: JUSTYNA MOTYKA